Welkom bij Mier Fysiotherapie, bellen of appen: 06-21946183 of maak een afspraak via Contactformulier

Covid-19 – Revalidatie

Revalidatie na corona (Covid-19):

Wanneer u bent opgenomen in het ziekenhuis in verband met Corona, dan zult u moeten revalideren. In eerste instantie wellicht in een revalidatiecentrum, maar wanneer u weer naar huis kunt is een vervolgtraject noodzakelijk. Ook wanneer u niet bent opgenomen in het ziekenhuis maar wel Corona hebt gehad, kan revalidatie bij de fysiotherapeut zinvol zijn. Men kan nog lange tijd na de infectie klachten als vermoeidheid, benauwdheid en/of overprikkeling ervaren.

Wanneer u opgenomen bent geweest op de Intensive Care afdeling, zal de revalidatie langdurig zijn; enkele maanden tot mogelijk meer dan een jaar.
Een IC-opname kan leiden tot PICS: ‘Post-Intensive Care Syndroom’. Bij de meeste mensen is er dan sprake van een combinatie van fysieke, cognitieve en psychische klachten. Denk hierbij aan:

  • problemen met de longfunctie (verminderde longcapaciteit, verminderde kracht van de ademhalingsspieren)
  • spierzwakte door langdurig op bed liggen
  • afname van de conditie
  • vermoeidheid
  • pijn en/of stijfheid van spieren en/of gewrichten
  • ondervoeding
  • moeite met het uitvoeren van de dagelijkse handelingen
  • moeite met concentratie
  • problemen met het geheugen
  • snel overprikkeld zijn
  • angstgevoelens
  • depressie
  • PTSS


De revalidatie na Corona is bij Mier Fysiotherapie in handen van Ilse. Zij heeft specifieke scholing gevolgd bij dit specifieke onderdeel binnen de
 fysiotherapie.

Een programma ziet er als volgt uit:

Intake:
Tijdens de intake ga ik samen met u en eventueel ook uw familie in een uitgebreid gesprek kijken waar u tegen aanloopt. Ook zullen we samen een aantal vragenlijsten invullen en voer ik metingen en testen bij u uit.

Indien nodig kunnen we bij onze behandeling nog een diëtist, ergotherapeut, logopedist of psycholoog bij betrekken.

Behandeling:
Op basis van de intake en de uitkomsten van testen en metingen zal ik een behandelplan maken, specifiek gericht op uw situatie, hulpvraag en het doel dat  u wilt bereiken.

De behandeling zal onder andere bestaan uit een combinatie van het trainen van ademhaling, balans, stabiliteit, kracht en conditie.

Binnen onze praktijk hebben wij ontdekt dat “Bio elektrische revalidatie” heel effectief is in het herstel na Covid.